چگونه به روزرسانی های الگوریتم رتبه بندی جستجوی گوگل بر SERP ها تأثیر می گذارد

با هر به روزرسانی که Google در الگوریتم رتبه بندی جستجوی خود قرار می دهد ، ما فقط از خود نمی پرسیم “آیا هیچ یک از وب سایت های من مورد تأیید قرار نگرفتند؟” بلکه “آیا شخص دیگری نیز مورد اصابت قرار گرفت؟”

دانستن اینکه چقدر به روزرسانی گسترده می شود و چند وب سایت تحت تأثیر قرار می گیرد ، به ما کمک می کند تا استراتژی رتبه بندی جستجوی گوگل را بهتر بشناسیم. این به ما کمک می کند تا در مورد تکامل SERP ها با هر بروزرسانی و چگونگی پیگیری روندهای جدید ، به بررسی کلی بپردازیم.

به دلیل عدم شفافیت از گوگل ، ما مانده ایم که این اطلاعات را به تنهایی دریافت کنیم.

طی ۵ سال گذشته (و شمارش) ، AWR در حال پردازش داده های SERP و محاسبه معیارهای نوسانات SERP برای برجسته کردن ریتم رقص Google و آشکار ساختن هر بروزرسانی چقدر شدید است.

نوسانات

داده ها به واسطه هر کسی ، به طور رایگان در دسترس است از طریق ابزار تغییر گوگل Algo AWR .

با جدیدترین پیشرفتهای اضافه شده ، ابزار تغییرات گوگل Algo شما را قادر می سازد:

   

 • نوسانات SERP را در ۲۹ کشور پیگیری و مقایسه کنید
 •  

 • نظارت بر تغییرات الگوریتم در موبایل و دسک تاپ
 • موبایل

   

 • به ۵ سال داده های تاریخی در مورد تأثیر تغییرات algo بر SERP ها دسترسی پیدا کنید
 •  

 • چهارچوب زمانی دلخواه خود را برای تجزیه و تحلیل تنظیم کنید
 •  

 • آمار بی ثباتی SERP را برای هر دو ویژگی ارگانیک و SERP بدست آورید
 •  

 • اعلان های ایمیل را برای نوسانات زیاد SERP دریافت کنید

در این مقاله ، شما را از طریق برخی از ویژگی های این ابزار پیاده خواهم کرد و توضیح می دهم چگونه جدیدترین به روزرسانی های الگوریتم رتبه بندی جستجوی گوگل بر SERP ها تأثیر گذاشته است.

بیایید حفر کنیم.

به روز رسانی Google مارس ۲۰۱۸ از Panda ، Penguin یا به روزرسانی تلفن همراه بزرگتر بود

بگذارید کمی متن را در اینجا بیان کنم.

یکی از مهمترین چیزهایی که شما باید در مورد استفاده از ابزار گوگل Algo Changes Change بدانید نحوه محاسبه نمره نوسانات روزانه است.

فرمول بسیار ساده است. ما به صدها هزار SERP نگاه می کنیم و روزانه میزان تغییرات موقعیتی را که در ۵۰ نتیجه برتر گوگل اتفاق می افتد ، ردیابی می کنیم. و این به ما یک مقدار نوسانات SERP روزانه می دهد.

با این حال ، این امتیازی نخواهد بود که در نمودارها مشاهده می کنید.

در نمودارها همیشه نمره روزانه را در مقیاس صفر تا ده مشاهده خواهید کرد ، جایی که ۱۰ در بالاترین مقدار نوسانات در بازه زمانی انتخاب شده ، و صفر بدون تغییرات SERP خواهد بود.

برای دریافت اعلان های ایمیل هر زمان که نوسانات SERP زیاد شود مشترک شوید.

بنابراین ، با نگاهی به کل مجموعه داده ها ، از سال ۲۰۱۴ تا سال ۲۰۱۹ ، خواهیم دید که بالاترین نمره نوسانات SERP ثبت شده در این بازه زمانی در ۱۸ مارس ۲۰۱۸ ، چند روز پس از بروزرسانی الگوریتم هسته گوگل است.

در مقایسه با آن به روزرسانی ، که نمره کامل نوسانات ۱۰٫۰ را بدست می آورد ، به روزرسانی های پاندا ، پنگوئن و موبایل دوستانه عقب افتاده اند:

   

 • ۷ ٫ ۷ نمره نوسانات در به روزرسانی دوستانه موبایل
 •  

 • ۷ ٫ ۴ نمره نوسانات در بروزرسانی ۴٫۲٫ در پاندا
 •  

 • ۳ ٫ ۶ نمره نوسانات در بروزرسانی رتبه بندی مغز
 •  

 • ۲ ٫ ۸ نمره نوسانات در بروزرسانی ۳٫۰ پنگوئن

در این بازه زمانی ، هر ۳ به روزرسانی الگوریتمی که Google تأیید کرده است – بروزرسانی روز ولنتاین ، فلوریدا ۲ و جدیدترین ، به روزرسانی Core Algo از ۳ ژوئن – برخی حرکات SERP فوری را تعیین کردند ، اما اوج نوسانات SERP هر بار ، چند روز بعد ثبت شد .

برای دریافت اعلان های ایمیل هر زمان که نوسانات SERP زیاد شود مشترک شوید.

به نظر می رسد SERP ها نسبت به رایانه های رومیزی در تلفن های همراه آشفته تر هستند

از آنجا که نتایج جستجو مشروط به دستگاه جستجو است که در آن انجام شده است ، همیشه ایده خوبی است که بتوانید آمار بی ثباتی مخصوص دستگاه را پیدا کنید – موبایل یا دسک تاپ – هدف شما. بعضی اوقات متوجه خواهید شد که تفاوت بین SERP دسک تاپ و موبایل کاملاً سازگار است.

به عنوان مثال ، هنگامی که نوسانات SERP را بین دستگاههای جستجو مقایسه می کنیم ، متوجه می شویم که با گذشت زمان ، نتایج تلفن همراه بی ثبات تر از آنهایی که در دسک تاپ هستند:
و دقیقاً مانند دستگاه ها ، پویا SERP برای هر بازار جستجوی ملی متمایز است ، به روزرسانی های الگوریتم گوگل با تأثیر متفاوتی بر روی هر یک از آنها.

با استفاده از ابزار رایگان گوگل Algo Changes AWR ، می توانید ناپایداری SERP را در ۲۹ کشور پیگیری کرده و آنها را ، یکی در مقابل دیگری ، در SAنمودار من ، برای مقایسه سیر تکاملی آنها.

به عنوان مثال ، می بینیم که به روزرسانی های گوگل algo در ژوئن ۲۰۱۹ بیشترین تأثیر را در بازارهای جستجوی رومانی و مکزیک داشته است ، با این تفاوت که میزان نوسانات SERP ثبت شده در بازار جستجوی ایالات متحده را دو برابر یا سه برابر کرده است.

در مقایسه با ایالات متحده ، ما نیز در همین ماه ، ژوئن ۲۰۱۹ ، در بازارهای جستجوی هند و فنلاند ، شاهد نوسانات قابل توجهی هستیم.

وقتی نمره نوسانات روزانه افزایش می یابد ، به روز شوید

من در اینجا متوقف خواهم شد اما شما را تشویق می کنم کشورها و فواصل زمانی مربوط به شما را گشت و گذار کنید و ببینید که می توانید از این ابزار استفاده کنید.

همچنین حتماً نسبت به نمره نوسانات روزانه محاسبه کنید. این نشان می دهد نمره جهانی نوسانات SERP از داده های جمع آوری شده ، در ارتباط با ۳۰ روز گذشته تعیین شده است.