به روزرسانی دوستانه موبایل گوگل – نتایج مطالعات اولیه

در تاریخ ۲۶ فوریه ، Google اعلام کرد یک بروزرسانی دوستانه موبایل با نام موبایل.د. Mobile.don و دیوانگی موبایل آغاز شد. “چگونه این امر روی وب سایت من تأثیر خواهد گذاشت؟” احتمالاً یکی از سؤالاتی است که در ذهن همه این روزها است. برای پاسخ به این سؤال ، ما یک تحقیق تحقیقاتی را تنظیم کردیم تا ببینیم این به روزرسانی چه تاثیری بر نتایج جستجوی تلفن همراه گذاشته است و ما امروز خوشحالیم که برخی از نتایج اولیه را با شما به اشتراک می گذاریم.

موبایل

تنظیم

ما چند هفته پیش با کمک ابزار تغییر الگوریتم گوگل ، مانیتورینگ جستجوی موبایل را شروع کردیم. دیروز ، در تاریخ ۲۱ آوریل ، Google علناً اعلام کرد که شروع به روزرسانی موبایل آغاز شده است. اما همانطور که در داده هایی که تاکنون جمع آوری کرده اید می بینید ، هیچ چیز در هفته های گذشته در SERP های موبایل خیلی آرام نبوده است.

خط آبی دیداری ارگانیک از تمام وب سایتهایی که در سایت ما ردیابی می کنیم نشان می دهد. در مورد بالا ، هنگامی که دید ارگانیک کاهش می یابد ، بدین معنی است که به طور متوسط ​​، وب سایت هایی که ما آنها را ردیابی می کنیم در نتایج جستجوی تلفن همراه گوگل رتبه های کمتری را تجربه می کنند.

همچنین می توانید این گزارش را با دید وب سایت خود در حساب سایت ما خود مشاهده کنید.

برخی از تغییراتی که در نمودار بالا مشاهده می کنید ممکن است در اثر تغییر آخرین دقایق توسط مسئولان وب ایجاد شده باشد تا وب سایت های آنها دوستانه تلفن شوند. احتمالاً برخی از آنها تستهایی هستند که توسط Google در آماده سازی برای تغییر الگوریتم بزرگ انجام شده است.

برای اطلاع از مقیاس این تغییرات ، در حالی که در یک روز عادی ، حدود ۱۲۰ هزار URL در SERP ها بالا و پایین می شوند ، ۶ روز گذشته همه خطوط قرمز بوده اند و هر روز حدود ۲۵۰ هزار URL را انتقال می دهند. این به طور متوسط ​​حدود ۴۰٪ از ۶۰۰ هزار نشانی اینترنتی است که ما روزانه ردیابی می کنیم.

نکته جالب اینجاست که ۲۰ نتایج برتر تاکنون زیاد تحت تأثیر قرار نگرفته اند. تغییرات عمده در زیر صفحه سوم رخ داده است.

این می تواند بدان معنی باشد که سایتهای مستقر (که مدتی دوستانه تلفن همراه بوده اند) در حال حاضر نتایج ۲۰ برتر را اشغال کرده اند و تحت تأثیر این بروزرسانی الگوریتم قرار نگرفته اند. برعکس ، سایت هایی که از نظر موبایل قابل استفاده نیستند و در رده های صفحه سوم و پنجم قرار می گیرند جایگزین می شوند که در SERP توسط سایت های دیگری که دوستانه موبایل ندارند جایگزین می شوند.

مطالعه

در حالی که ثابت شد که ابزار تغییر الگوریتم گوگل یک متحد بسیار مفید است ، ما فکر کردیم که باید کمی عمیق تر حفار شویم و دقیقاً ببینیم که چگونه رتبه ها برای وب سایت های دوستانه موبایل و غیر همراه قابل تغییر است. بنابراین ما شروع به نظارت بر برخی وب سایت ها از همان صنعت کرده ایم و هر روز آنها را بررسی می کنیم تا ببینیم که چگونه رتبه بندی آنها قبل و در طول این بروزرسانی تکامل می یابد.

جای تعجب نبود که وب سایت های دوستانه موبایل در SERP ها در حال افزایش بودند ، در حالی که غیر دوستانه در حال رها شدن بودند. در اینجا بروزرسانی رتبه بندی معمولی وب سایت های دوستانه و غیر همراه با تلفن همراه ، در هنگام بروزرسانی ، آورده شده است:

در مورد وب سایتهای دوستانه غیر همراه ، کاهش دید آنها آهسته اما پایدار بوده است ، تا حدودی ثابت می کند که بروزرسانی تدریجی بوده و همه کلمات کلیدی به یکباره تحت تأثیر قرار نمی گیرند:

به هر حال ، اگر شما این کار را قبلاً انجام ندهید ، می توانید رتبه های تلفن همراه گوگل خود را در سایت ما دنبال کنید و رتبه بندی دسک تاپ خود را با موارد همراه مقایسه کنید.

آیا وب سایت شما تحت تأثیر این تغییرات جدید در الگوریتم گوگل قرار گرفته است؟ لطفا در زیر نظر دهید.