این چربی ها را حذف نکنید | تغذیه سالم

این موضوع واسه بیشتر افراد پیش میاد که فرد در دوره چربی سوزیه ولی در شرایطی قرار میگیره که مراجعه به باشگاه براش ممکن نیس. بعد وقت غذا خوردن می رسه، از نظر منطقی باید تغذیه خود رو با تمرین تنظیم کنین، چون که در واقع غذا سوخت شما هستش. بدون اینکه تمرین کنین ، رشدی هم دارین، پس چیزی که در اینجور شرایطی مهمه اینه که بیشترین مقدار از حجم عضلات رو خود حفظ کنین.

این چربیا رو حذف نکنین

هر چند اطمینان پیدا کردن از دریافت مقدار پروتئین مشابه قبل، مسئله واضحی به نظر می رسه، اما خیلی از ورزشکاران در اینجور شرایطی تلاش می کنن تا وعده های رژیمی تری دارا باشن و در واقع چربی کمتری دریافت کنن. اما این می تونه راه غلطی باشه!

براساس تحقیق تازه ای در کالج اسپرینگ فیلد که به مقایسه آثار چربی سوزی ، و حفظ عضلات به وسیله رژیمی کم چربی با کربوهیدرات متوسط پرداخته و رژیمای کم کربوهیدرات با چربی متوسط، یافته های جالبی بدست اومده. محققان نه فقط دیدن آدمایی که از وعده های کم کربوهیدرات با مقدار چربی متوسط استفاده می کردن مقدار وزن بیشتری نسبت به کسائی که به وعده های کم چربی با مقدار کربوهیدرات متوسط متکی بودن، از دست دادن، بلکه همزمان ۷۵ در صد عضله بیشتری هم نگهداشتن و در عین حال از سطوح تری گلیسریدهایشان کم شد.

کاربرد عملی :

واسه بهره مندی از امتیازات نامبرده ، در شرایطی که تحت رژیم چربی سوزی هستین ولی امکان تمرین براتون آماده نیس، از رژیمی بهره بگیرین که شامل این نسبت از بزرگ مغذیا باشه: ۱۵% کربوهیدرات ، ۵۵% چربی، ۳۰ درصد پروتئین ، البته باید تلاش کنین تا قسمت بزرگی از چربی دریافتی شما از منابع به درد بخور چربی یعنی چربیای غیر اشباع مخصوصا اسیدهای چرب امگا-۳ مثل روغن ماهی و روغن تخم کتون تامین شه.

.

منبع :

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *